Nėštumo testai – mitai ir realybė

Kaip pasirinkti Jums tinkamiausią testą, ar tikslus yra šis būdas, taip pat į kitus svarbius klausimus atsako Ineta Vasaraudzė – Latvijos Ginekologų ir akušerių asociacijos valdybos narė.

Nėštumas – kartais laukiamas, kartais, atvirkščiai, netikėtinas įvykis. Apie jį gali byloti įvairūs požymiai, pavyzdžiui, pykinimas, galvos svaigimas, padidėjęs apetitas, tačiau tiksliausią atsakymą Jums suteiks nėštumo testas. Kaip pasirinkti Jums tinkamiausią tekstą, kiek tikslus yra šis būdas, taip pat į kitus svarbius klausimus atsako Ineta Vasaraudzė – Latvijos Ginekologų ir akušerių asociacijos valdybos narė. (Daugiau informacijos apie daktarę – www.vasaraudze.lv).

Kokie požymiai ir moters kasdienio gyvenimo pokyčiai byloja apie tai, kad ji, galimai, laukiasi?

I.V.: Gyvenime ne viskas vyksta kaip serialuose, kur moteris praranda sąmonę ir visiems aišku, kad ji laukiasi. Padidėjusi krūtinė, spenelių spalvos nuo rausvos iki rudos pasikeitimas, pykinimas – šie pokyčiai paprastai laikomi ankstyvojo nėštumo požymiais. Tačiau nėštumo pradžioje moteris neturi kažko ypatingo jausti, pagrindinis rodiklis yra mėnesinių nebuvimas.

Ir visgi Jūsų minėti požymiai man, kaip moteriai, atrodo neramūs. Audrą vandens stiklinėje aš galiu sukelti pajutusi pykinimą arba padidėjus krūtinei. Ką Jūs sakote moterims, kad jos nusiramintų?

I.V.: Svarbiausią, ką reikia žinoti, kad kiaušinėlis apvaisinamas per 24 valandas po ovuliacijos ir po to 7 dienas juda iki gimdos. Per šį laikotarpį formuojasi blastocita, po to embrionas, tačiau jis negamina nėštumo hormono. Nėštumo hormonas atsiranda, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos sienelės. Tik po to moters kraujyje susidaro hormonas. Moterys skirtingos ir todėl procesas vyksta vidutiniškai per septynias, dešimt arba keturiolika dienų nuo apvaisinimo dienos. Tačiau apie tai, kad apvaisinimas įvyko žmogus sužino labai retai. Visiškai nenormalu, kai pora lytiškai santykiauja vieną kartą „per Kalėdas“ ir po to laukia nėštumo.

Paprastai žmogus nežino, kuris buvo „tas pats kartas“, todėl pagrindinis požymis – mėnesinių nebuvimas.

Seksu užsiima ne tik suaugusieji, bet ir jaunimas. Ar visi nėštumo testai skirti visoms amžių grupėms?

I.V.: Oficialiai tokio paskirstymo nėra, tačiau iš tikrųjų egzistuoja skirtumas renkantis nėštumo testus skirtingoms amžių grupėms. Kuo moteris vyresnė, tuo ji protingesnė ir gali pasirinkti paprastą testą bei tiksliau jį naudoti. Kuo moteris jaunesnė, tuo svarbiau atlikti testą greičiau – čia ir dabar, todėl tokioms moterims geriausiai tinka testai Maria Express. Pirmiausia dėl to, kad juos galima atlikti su bet kokiu šlapimo kiekiu. Pavyzdžiui, sugalvojau atlikti testą, užėjau į vaistinę, nusipirkau testą ir viskas aišku. Kiti testai skirti tik rytiniam šlapimui. Antra, testas Maria Express labai paprastas ir higieniškas, jam nereikia ypatingų sąlygų

Ar visada nėštumo testo rezultatas tikslus šimtu procentų?

I.V.: Buvo atvejų, kai moteris atliko testą, laukė nustatytą laiką (ne daugiau kaip 5 minutes) ir rezultatas būdavo neigiamas. Praeidavo dešimt minučių, testas neišmestas ir staiga rezultatas keičiasi į teigiamą. Kaip tai įmanoma? Iš tikrųjų testas neigiamas, tačiau jis tiesiog išdžiūvo ir parodė klaidingą rezultatą. Jeigu testas buvo atliktas teisingai, rezultatas bus tikslus.

Ar svarbi yra kaina renkantis nėštumo testą?

I.V.: Populiariausi yra strip-testai, kadangi jie pigūs, tačiau būtent su jais ir iškyla problemų. Moterys dažnai pasimeta, kuris galiukas skirtas matavimui, kiek giliai jį šlapinti, ką reikia nuplėšti testo rezultatui perskaityti? Būna ir taip, kad dienai pasibaigus moteris prisimena, kad jau 2 mėnesius nebuvo mėnesinių! Iš karto atliekami du testai: vienas – vakare, nors jis neturi prasmės, kadangi dažniausiai testai skirti rytiniam šlapimui, antras – ryte. Į kainą tokiu atveju nereikia kreipti dėmesio, nes jeigu testas atliktas neteisingai arba nežinai, kaip nuskaityti rezultatą, reikės pirkti dar vieną. Testą Maria Express galima naudoti bet kuriuo metu ir bet kur, jis itin paprastas, todėl geriau pasirinkti vieną, o ne pirkti keletą.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą