Spenelių priežiūra kūdikio žindymo laikotarpiu

Interviu su Sandra Lase, žindymo priežiūros specialiste, IBCLC (International Board Certified Lactation Consultant) konsultante, apie taisyklingą krūtų spenelių priežiūrą žindymo laikotarpiu.

Kuo dažniausiai skundžiasi moterys kūdikio žindymo laikotarpiu?

Paprastai iš karto po gimdymo moterų speneliai būna skausmingi, joms skauda žindyti kūdikį. Dažnai speneliai suskeldėja ir sutrūkinėja, atsiranda skausmingų žaizdų. Taip gali nutikti dėl dviejų priežasčių – vaikelis netinkamai apžioja krūtį (o tai būtina taisyti) arba kartais moters spenelių oda yra labai jautri ir jai reikia laiko, kad priprastų ir prisitaikytų prie žindymo proceso. Jeigu spenelių oda suskilinėja ar ant jos atsiranda žaizdelių, spenelius būtinai reikia gydyti.

Kokių priemonių galima nusipirkti vaistinėje, skirtų mažinti nemalonius pojūčius žindant?

Yra vadinamasis sausasis ir drėgnasis gijimas. Sausasis gijimas reiškia, kad žaizdelės vietoje susidaro plutelė, po kuria vyksta audinių regeneracija, po to plutelė nukrenta. Vadinamojo drėgnojo gijimo metu plutelė nesusidaro. Kalbant apie spenelius, aišku, kad kūdikis žindžia kelis kartus per dieną ir kas kartą tą plutelę „nuima“. Spenelių žaizdeles be pluteles susidarymo gydo lanolinas. Lanolinas padengia spenelius apsauginiu sluoksniu, sulaikančiu natūralią odos drėgmę. Tai visiškai natūralus komponentas – dažnai jis net pakeičia mūsų natūralų apsauginį odos išskiriamą sekretą. Visgi, kai yra žaizda, savaime aišku, odai to sekreto nepakanka. Lanolinas pirmiausiai padengia spenelius apsauginiu sluoksniu, bet tuo pačiu leidžia odai kvėpuoti. Lanolinas praleidžia orą, o tai labai svarbu gijimui.

Ar dažnai ir kokiais atvejais reikia naudoti lanoliną?

Kalbant konkrečiai apie firmos „Maria“ lanoliną, jo sudėtyje yra gryno natūralaus lanolino ir tokoferolio. Tokoferolis – tai faktiškai vitaminas E. Dėl vitamino E kremas Maria Nipple Cream yra švelnesnis. Šis preparatas – lanolinas su vitaminu E – minkštesnis ir švelnesnis, juo lengviau tepti odą. Vitaminas E papildomai skatina audinių atsinaujinimą, nes vitaminas E yra antioksidantas. Dėl to kremą Maria Nipple Cream galima tepti, kai tiesiog atrodo, jog speneliai sausi, kai po žindymo jaučiamas diskomfortas. Lanolinas apgaubia nervų galūnes, todėl speneliai tampa ne tokie jautrūs. Maria Nipple Cream galima tepti po kiekvienos žindymo sesijos. Kremu reikia tepti spenelį, jo nereikia nuplauti, pasitepus kremu galima saugiai žindyti vaikelį. Maria Nipple Cream – vienintelė priemonė, kurios reikia, kad speneliai visiškai sugytų. Lanoliną galima vartoti ne tik gydant spenelius – tai puiki priemonė rankoms ir lūpoms žiemą, visoms žiemos metu išsausėjančioms kūno vietoms. Lanolinas nepakeičia kremo, bet padeda išsaugoti natūralią odos drėgmę.

Ar galima žindyti vaiką, jeigu vartojamas Maria Nipple Cream?

Vartojant šį kremą kūdikio žindymas yra saugus, tačiau reikia nepamiršti, kad kremą reikia tepti plonu sluoksniu iš karto po žindymo sesijos. Faktiškai iki kito žindymo kremas jau įsigers į odą. Ši savybė skiria jį nuo kitų priemonių, kurias būtina nuplauti. Jeigu mes kiekvieną kartą nuplauname kremą, speneliai dar labiau išsausėja, todėl juos reikia drėkinti.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą